VÝCVIK S HELIKOPTÉROU 3.8.2009

Výcvik s helikoptérou 3.8.2009...

VÝCVIK PLNĚNÍ BAMBI VAKU POD HELIKOPTÉROU

Dne 3.8.2008 se zásahová jednotka účastnila výcviku plnění Bambi vaku pod helikoptérou Bell 412. Cvičení se konalo v Brně-Líšni v místním lomu Hády. Výcvik prováděl velitel stanice Pozořice a družstvo hasičů ze stanice Lidická. Samozřejmě, že také vrtulník Policie ČR a letečtí záchranáři ze stanice Lidická.
Výcviku se účastnily některé dobrovolné jednotky z Brna a hlavně Brna venkova.
Cvičení začalo v 16:30 hod. Po asi 20minutovém čekání na helikoptéru obdržel velitel cvičení zprávu, že helikoptéra musela na ostrý zásah, který bude trvat pravděpodobně asi 45 minut.
Následně proběhlo teoretické školení plnění vaku a hlavně školení bezpečnosti při této práci.
Všechny jednotky se ustrojily a čekaly na přílet vrtulníku.
V tu chvíli do lomu vjel automobil Policie ČR. Policie požádala velitele zda by členové výcviku mohli pomoct policii při pátrání po osobě, která by se měla nacházet v oblasti lomu Hády. Jelikož vrtulník nebyl zpět z akce tak velitel rozhodl, že se vytvoří rojnice  a bude se prohledávat oblast lomu, která je hodně členitá a zalesněná. Asi po 30 minutách byla nalezena osoba po které se pátralo ovšem bez známek života. Na místo přišla Policie ČR, ZZS a kriminální policie.
Všíchni hasiči pokračovali ve výcviku s helikoptérou, která mezi tím přilétla.

Cvičení probíhalo tím způsobem, že každá jednotka si plnila vak pod helikoptérou ze své cisterny, přičemž se na proudech u speciálních prodnic vystřídali všichni členové zásahové jednotky.